Juwenaliowy Turniej Tenisa dla Pracowników ZUT 08.06.2017 08:11

Sukces Joanny Banaś

Uczelniane święto sportu i rekreacji organizowane przez KU AZS i Studium Wychowania Fizycznego pod nazwą Dzień Sportu zgromadziło przy ul. Tenisowej dużą rzeszę studentów i pracowników. Kolejny już raz, przy tej okazji zorganizowano turniej tenisa dla pracowników Naszej Uczelni. Do zawodów zgłosiło się dziesięć osób. Niestety kontuzje, urazy i inne czynniki już na samym wstępie wyeliminowały cztery osoby.

Optymalna temperatura i bezwietrzna pogoda sprzyjała zawodnikom w zmaganiach turniejowych. Rywalizacja była zacięta, zarówno w fazie eliminacji grupowych jak i finałach.

Wielki sukces odniosła, stała uczestniczka naszych turniejów Joanna Banaś (WI), która w finałowym meczu wygrała z ubiegłorocznym triumfatorem Zbigniewem Pawlakiem (SWFiS).

Dla uważnych obserwatorów i znawców gry w tenisa zwycięstwo Pani Joanny nie było niespodzianką. Pani Joanna startując w tej imprezie od samego początku imponuje dokładnością i finezją zagrań. Brawa dla Joanny Banaś!

Trzecie miejsce po zaciętym meczu zajął Zbigniew Czech (WTiICH) pokonując, czyniącego stałe postępy Krzysztofa Potyrałę (SPNJO).

Oprócz wymienionych w zawodach udział wzięli: Hanna Siwek (WKŚiR) i Henryk Maćkowiak (WIMiM).

Zawodnicy otrzymali specjalne dyplomy przygotowane przez Agnieszkę Parol (SWFiS) i upominki przygotowane przez Dział Promocji.

Odpowiedzialnym za przeprowadzenie turnieju był Józef Lemke (SWFiS)

na zdjęciu od lewej: Henryk Maćkowiak, Zbigniew Czech, Hanna Siwek, Joanna Banaś, Krzystof Potyrała, Zbigniew Pawlak, Joanna Trubiłko, Danuta Maciejewska

na zdjęciu zwyciężczyni Joanna Banaś

na zdjęciu zdobywca 2 miejsca Zbigniew Pawlak