Wydział Budownictwa i Architektury zwycięzcą I-szych w historii Uczelni sportowych otrzęsin 22.11.2018 12:06

Wydział Elektryczny wygranym "Turnieju piłki nożnej halowej" ZiUTek - Sportowe Otrzęsiny 2018

O tym, że studenci lubią aktywność i chętnie uczestniczą w sportowych inicjatywach, po raz kolejny mogliśmy się przekonać wczoraj tj. 21.11.2018r.  Aby umożliwić wszystkim wydziałom start w ZiUTku, studenci otrzymali godziny rektorskie.

Studenci 7 wydziałów, ze zgłoszonych 8 wzięli udział w sportowych otrzęsinach dla I-szych roczników, organizowanych na ZUT pierwszy raz. Uczestnicy po powitaniu przez władze uczelni dr hab. inż. Arkadiusza Termana - prorektora ds. studenckich, mgr Danutę Maciejewską - prezes KU AZS ZUT, mgr Joannę Trubiłko - kierownik SWFiS ZUT, zapoznaniu się z regulaminami i włożeniu okazjonalnych koszulek - rozpoczęli turniej.

W trakcie rywalizacji okazało się, że nawet drużyny z niepełnym składem (regulamin przewidywał 5 studentek i 5 studentów) walczyły z powodzeniem o podium. Mimo, że mniejszy skład powodował już na starcie utratę punktów, czy konieczność powtórzeń serii ćwiczeń przez zawodników, 5-osobowa drużyna Wydziału Elektrycznego wywalczyła III miejsce. Zacięta rywalizacja o I i II miejsce zakończyła się 1-punktową przewagą Wydziału Budownictwa i Architektury nad Wydziałem Techniki Morskiej i Transportu.

Zawody miały charakter wieloboju na wesoło z 10-ma konkurencjami, zgodnie z ilością wydziałów na ZUT: koszykówką, piłką nożną, wyścigami na ergometrze wioślarskim, siatkówką, podciąganiem na drążku, badmintonem, torem przeszkód w goglach symulujących, skokami przez sznur, tenisem stołowym, hula hop.

Klasyfikacja wydziałowa:

wbia.JPG

I miejsce Wydział Budownictwa i Architektury

wtm.JPG

II miejsce Wydział Techniki Morskiej i Transportu

we.JPG

III miejsce Wydział Elektryczny

IV miejsce Wydział Ekonomiczny

V miejsce Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki

VI miejsce Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt

VII miejsce Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej

Gratulujemy!

Poza wielobojem na wesoło w programie znalazła się także symultana szachowa i zumba.

W ramach ZiUTek - Sportowe Otrzęsiny 2018 odbył się również "Turniej piłki nożnej halowej".  W zmaganiach piłkarzy wystąpiło 5 drużyn z 4 wydziałów. Rozgrywki odbyły się w dobrej atmosferze, przy licznej rzeszy kibiców.  Zawody wyłoniły świetnych zawodników, którzy zasilą sekcję piłki nożnej. Reprezentant zwycięskiej drużyny Adrian Kaczmarek (WE) okazał się królem strzelców. Piłkarze zakończyli rywalizację z wynikami:

noga_we.jpg

I miejsce Wydział Elektryczny

II miejsce FC Albatros Wydział Informatyki

III miejsce KP I Budowa Wydział Budownictwa i Architektury

IV miejsce Wydział Ekonomiczny

V Matrymonialni Informatycy Wydział Informatyki.

Impreza miała na celu dobrą zabawę, zachęcenie do zwiększenia aktywności fizycznej wśród studentów, integrację I-szych roczników, zdrową rywalizację, a także zmobilizowanie studentów do trenowania w sekcjach KU AZS ZUT, co zostało z powodzeniem zrealizowane.

Zachęcamy studentów wszystkich wydziałów do kibicowania i uczestnictwa w sportowych akcjach, o których informujemy zarówno na stronach internetowych, jak i w mediach społecznościowych.

wszyscy.JPG

zdj. Krzysztof Maciejuk